НЕПТУН - "ВІДКРИТИЙ НА КІНЧИКУ ПЕРА"

Відкриття Нептуна блискуче підтвердило правильність закону усесвітнього тяжіння, покладеного в основу розрахунків орбіт. Було відмічено, що Уран рухається не зовсім так, як йому належить рухатися під дією тяжіння Сонця і відомих у той час планет. Тоді запідозрили існування ще однієї масивної планети і спробували обчислити її положення на піднебінні. Ету надзвичайно складне математичне завдання незалежно один від одного успішно вирішили англійський астроном Дж. Адамс і французький астроном В. Льоверье. Отримавши дані Льоверье, асистент Берлінської обсерваторії І. Галле 23 вересня 1846 року виявив планету.

 

Видима поверхня нептуна є щільним хмарним шаром блакитного кольору із смугами і білими і темними плямами. Сильний вихровий шторм розміром з нашу планету обертається проти годинникової стрілки. У нептуна виявлено магнітне поле, вісь магнітних полюсів відхилена на 47 градусів від осі обертання планети. "Вояджер-2" виявив у нептуна 5 слабких кілець.

 

Будова і набір складових нептун елементів, ймовірно, подібні до Урану: різні "льоди" або отверділі гази з тим, що бере близько 15% водню і невеликої кількості гелію. Як і Уран, і на відміну від Юпітера з Сатурном, нептун, можливо, не має чіткого внутрішнього розшарування. Але найймовірніше, у нього є невелике тверде ядро (рівне по масі Землі). Атмосфера нептуна - це, здебільше, водень і гелій з невеликою домішкою метану: синій колір нептуна є результатом поглинання червоного світла в атмосфері цим газом, як на Урані. На нептунові найшвидші в Сонячній системі вітри, вони розганяються до 2200 км/год. Вітри дмуть на нептунові в західному напрямі, проти обертання планети.

 

Подібно до Юпітера і Сатурну, нептун має внутрішнє джерело тепла - він випромінює більш ніж в два з половиною рази більше енергії, ніж  отримує  від Сонця.

 

По наземних дослідженнях були відомі лише два супутники нептун: Тритон і Нерєїда, що звертаються довкола нептуна у зворотному напрямі. "Вояджер-2" відкрив ще 6 супутників розмірами від 200 до 50 км., що обертаються в тому ж напрямі, що і нептун. У Тритона і Нерєїди в ультрафіолетовому діапазоні виявлені явища, що нагадують земні полярні сяйва.

Тритон має дуже тонку газову оболонку, верхній шар якої складається з азоту. У нижніх шарах виявлені метан і тверді частки азотних утворень. Разом з кратерами на його поверхні виявлені вулкани, що діють, каньйони і гори.

 

 

 

НЕПТУН У МІФОЛОГІЇ

Нептун (Посейдон) - бог морів і потоків, один з прадавніх римських богів. Другий син Крону і Реї, брат Юпітера, Юнони, Церери, вести і Плутона. Коли Юпітер розподіляв між братами царства Всесвіту, він повелів, щоб Нептун, правив усіма водами на поверхні землі і був єдиним царем океану.

Нептун в міфах:

Перш ніж з'явився Нептун, морське царство належало титану Океану, що неохоче віддав свій скіпетр молодому наступникові, яким він, проте, щиро захоплювався і яскравими фарбами розписував своїм братам його доброчесності. Нептун був невдоволений царством, що дісталося йому, і любив зазіхати на чужі володіння. За спробу повалити Юпітера був вигнаний з Олімпу на землю і був засуджений будувати стіни Трої. Незабаром, після повернення з Трої, він посперечався з Мінервою, хто володітиме тільки що заснованим містом Афіни, що тоді ще не мало назви. І вступив з нею в знамените змагання, в якому зазнав поразки. Нептун також сперечався з Мінервою про того, кому повинен належати Трезен, а з Аполлоном кому володіти Корінфом. У останньому випадку третейським суддею був вибраний Бриарей, як наймогутніший серед богів після Юпітера. Як бог моря, Нептун жив не на Олімпі, а в коралових печерах свого царства, яким він управляв без всяких поблажок. Одним своїм словом він піднімав жахливий шторм або заспокоював його, примушував хвилі люто ревти або перетворював їх на спокійні брижі. У його підданстві знаходилися не лише річки, джерела, озера і моря. Він міг по своєму бажанню викликати нищівні землетруси або піднімати острови з морської безодні, що і зробив, коли Латону благала заховати її від переслідувань Гери.

Кохані Нептуна :

1. Дружина нереїда Амфитрита (одна з дочок Доріди і Нерея)

2. Нептун любив богиню Цереру і йшов за нею в її довгих пошуках дочки Прозерпіни. Невдоволена його наполегливими залицяннями, богиня, щоб сховатися від нього, перетворилася на кобилу, але бог моря, якого важко було обдурити, тут же прийняв вигляд коня. У цьому виді він і йшов за нею, робив усілякі знаки уваги. Нащадком цієї пари став Аріон, прекрасний крилатий жеребець, наділений даром мови, чия освіта була довірена нереідам. Вони навчили його везти по хвилях колісницю батька з неймовірною швидкістю і з жалем розлучилися з ним, коли його наставником став Копрей, син Пелопса. Цей чудовий кінь потрапив спочатку в руки Геркулеса, а потім — Адраста, який завдяки цьому коню виграв усі перегони.

3. Іншим разом Нептун, закохавшись в дівчину по імені Теофана і побоюючись, як би хто-небудь з численних прихильників не завоював її серце раніше нього, перетворив її на вівцю і переніс на острів Крумисса, де з'явився перед нею у вигляді барана і почав доглядати за нею. Нептунові вдалося добитися успіху, і Теофана народила йому барана із золотою шерстю, який благополучно відніс Фрикса до берегів Колхіди. За цим руном і відправилися Ясон і аргонавти.

4. Нептун любив також горгону Медузу і одружився на ній, коли вона була ще молодою і красивою, а коли з її відрубаної голови впало в морі декілька крапель крові, він створив з них граціозного крилатого коня Пегас.

Діти Нептуна :

  • Крилаті коні Пегас і Арион
  • Гіганти Полифем, Від і Эфиальт.
  • Баран із золотою шерстю (золотим руном)

Підлеглі Нептуна :

Усе нереїди, тритони і інші морські божества складали свиту Нептуна і Амфитриты і йшли за ними, коли вони об'їжджали своє царство. У Нептуна, окрім цього, було багато підлеглих, які управляли різними морями, озерами, річками, джерелами і так далі, які були увірені їх піклуванню. Відповідно до своїх занять, ці божества були або сивими річковими богами, або стрункими юнаками, прекрасними дівчатами або немовлятами. Вони рідко покидали холодні води своїх жител і прагнули завоювати те, що має в розпорядженні Нептуна те завзяття, яке проявляли при виконанні своїх обов'язків.

Нептун в античній культурі:

Нептунові, величному чоловікові середніх років, з довгим волоссям і бородою, що розвіваються, з вінком з морських водоростей на голові і тризубцем в руці, широко поклонялися по усій Греції і Італії. Йому була присвячена незліченна безліч вівтарів. Його головними шанувальниками були моряки і приборкувачі коней, які часто зверталися до нього по допомогу.Нептунові було присвячено багато великих храмів, і в його честь часто влаштовувалися спортивні змагання. Найзнаменитішими з них були, звичайно, Істмийскі ігри — національне свято, що відзначалося кожні чотири роки в Корінфі, на однойменному перешийку. Тут збиралися люди з усіх боків світла, з усіх відомих країн, які мріяли подивитися або взяти участь в змаганнях по бігу, боротьбі, кулачному бою або в музичних і поетичних змаганнях.

 

 

Банк Интернет-портфолио учителей
Рейтинг астрономических ресурсов от ASTROLAB.ru

Сонце сьогодні

гороскоп
Flag Counter